Віртуальні екскурсії в бібліотеку та музей


Музей Бойманс - ван Бейнінген  
Музей володіє кращою в Нідерландах колекцією творів фламандських майстрів XV-XVI ст. Експозиція музею складається з чотирьох відділів: давній живопис, малюнок та графіка, декоративне мистецтво та мистецтво модерну.
Музей Франса Хальса (Гарлем)
У музеї представлені полотна  Хальса та роботи  інших живописців XV - початку XIX ст. Їх об''єднує те, що усі вони - гарлемці. Музей Хальса - повністю присвячений одній лише місцевій художній традиції.
 Музеї Греції
 Музей Візантійської культури (Салоніки)
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з історією його створення, переглянути постійнодіючі та тимчасові виставки. Відвідувачі сайту можуть також побувати у складських приміщення музею, ознайомитися з особливостями зберігання фондів.

Національна галерея (Афіни)
Фонди галереї налічують більше 15 000 творів мистецтва, починаючи з поствізантійського періоду і до наших днів. Сайт музею знайомить користувачів з його історією, пропонує переглянути тимчасові виставки, ознайомитися з публікаціями, довідатися про освітні програми. На сайті також діє е-shop.

Національний музей сучасного мистецтва (Афіни)
На сайті музею користувачі можуть дізнатися про життєдіяльність музею, історію створення, партнерів, спонсорів, мету та завдання. Дізнатися про діючі та заплановані виставки, досліждення, які проводить музей. Ознайомитися з колекціями творів, новими придбаннями. Також пропонуються освітні програми. Функціонує магазин.
 Музеї Естонії
Естонський історичний музей (Таллін)
http://www.eam.ee/
Подано історію створення музею, довідкову інформацію (контакти, ціни квитків, розклад екскурсій тощо). Сайт містить чимало цікавої інформації з історії Естонії.
 Естонський національний музей (Тарту)
http://www.erm.ee/
Сайт містить багато цікавої та корисної інформації про виставки і заходи, які відбуваються в музеї, про наукову та видавничу роботу.
Естонський художній музей
http://www.ekm.ee/
На сьогоднішній час Естонський художній музей включає в себе кілька окремих музеїв: Художній музей Кадріорга (Кадріоргський палац і музей Міккеля), музей Нігулісте, музей Адамсона-Еріка. Починаючи з лютого 2006р., в Кадріорзі відкритий для відвідувачів Художній музей Kumu - новий головний корпус Естонського Художнього музею. На сайті розміщено інформацію про історію створення музею, довідкову інформацію (час роботи, адреса, карта та поради, як проїхати до музею), опис колекцій, а також інформація про бібліотеку музею.
 Нарвський музей
http://www.narvamuuseum.ee/
Подано загальну інформацію про музей, його історію, опис та структуру фондів, виставкову діяльність, навчальні програми, заходи, послуги, ексклюзивні програми (театралізована екскурсія, досвітки).
Музеї Іспанії
 Музей Пікассо (Барселона)
http://www.museupicasso.bcn.es/
На сайті розміщено чимало цікавої інформації про життєвий і творчий шлях одного із найвидатніших митців ХХ століття. Відвідувачі також можуть переглянути роботи відомого майстра.
Музей Прадо (Мадрид)
http://museoprado.mcu.es/home.html
Музей Прадо - найбільше художнє надбання Іспанії. На сайті представлено інформацію про виставки і нові колекції. Відвідувачам сайту пропонується план поверху зі схемою розміщення картин. Вибираючи номер картини, можна прочитати про неї і художника, що її написав, а також переглянути збільшену копію полотна.
 Музей сучасного мистецтва (Барселона)
http://www.macba.cat/controller.php
На сайті розміщено інформацію про час роботи музею, ціни, контакти, історію створення музею та його меценатів. Висвітлено роботу центру досліджень, який включає в себе бібліотеку і архів. Пропонуються публікації музею, mp3-лекції, описи колекцій та виставок.
 Національний археологічний музей (Мадрид)
http://man.mcu.es/
Загальна довідкова інформація, історія музею, опис виставок та колекцій музею, бібілотека, видання. Освітні програми, курси, конференції.
 Національний музей кераміки (Валенсія)
http://mnceramica.mcu.es/
Сайт висвітлює історію та діяльність музею. Користувачі можуть довідатися про графік роботи музею, його координати. Ознайомитися з експозиціями та колекціями, які зберігаються у фондах музею.
Національний музей прикладного мистецтва (Мадрид)
http://mnartesdecorativas.mcu.es/
На сайті музею розміщено довідкову інформацію (час роботи, адреса, телефони), історію створення музею, опис експозицій та колекцій музею, видання, бібліотека.
 Національний музей скульптури (Вальядолід)
http://www.ilmuseums.com/
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з графіком роботи музею, його адресою та телефонами, цінами. Оглянути колекції музею, довідатися багато цікавого про сам будинок, в якому розміщується музей.
 Фонд Гала-Сальвадор Далі
http://www.salvador-dali.org/
Даний електронний ресурс розповідає про життєвий та творчий шлях художника, подано адреси та сайти 4 музеїв С. Далі, відвідувачі можуть переглянути деякі роботи майстра.
 Музеї Італії
Галерея Уффіці (Флоренція)
Галерея Уффіці - не тільки один із найстаріших музеїв Італії, який було започатковано  1560 року. Це ще й визначне зібрання італійського живопису, починаючи із зародження власне італійської національної школи в XIII столітті і закінчуючи творами XVIII століття.
 Італійська скульптура
Зображення та інформація про 1200 творів італійської скульптури (від середніх віків до епохи модерну). Представлено італійську та англійську версії.

Музей Ватикану
Представлені багатющі колекції античності та християнства, Лоджії Рафаеля, Сикстинська капела, знаменитий собор св. Петра, Ватиканські сади та багато іншогоСайт гарно ілюстрований, інформація подана багатьма іноземними мовами.

Музеї Ватикану
Даний електронний ресурс пропонує відвідати ватиканські музеї в режимі онлайн, переглянути експозиції, ознайомитися з їхнім описом, дає змогу користувачам збільшити зображення, пропонуються також online-тури.
Музей Сан-Марко (Флоренція)
http://www.kontorakuka.ru/museums/main.htm
Музей Сан-Марко відкрився для відвідувачів у 1869 році. Він розміщений в будівлі стародавнього домініканського монастиря. У XV столітті монастир був перебудований архітектором Мікелоццо (1396-1472), який реконстрюював будівлю, пристосувавши її для потреб монастирської громади. Створені архітектором приміщення були прикрашені фра Беато Анжеліко (1395-1455).
 Музеї Латвії
 Латвійський Національний художній музей
http://www.vmm.lv/lv/
Web-сайт містить інформацію про історію музею, довідкову інформацію (адресу, час роботи, ціни на квитки постійні експозиції та виставки), а також інформацію про навчальні програми музею, описи експозицій.
 
Музей історії Риги
http://www.rigamuz.lv/km/index.php
Сайт музею розповідає про історію Риги від найдавніших згадок про місто. Експозиція історії мореплавства Латвії знайомить відвідувачів з морським транспортом Латвії, починаючи з Х ст. В кабінеті срібла відвідувачі можуть переглянути колекцію  найцінніших експонатів музею, виготовлених з дорогоцінних металів. Кабінет Марти Алберінгі присвячений відомій танцівниці та колекціонерці.
 Музеї Литви
Lietuvos muziejai
http://muziejai.mch.mii.lt/Index.htm
Сайт подає перелік музеїв Литви, їх поштові адреси, e-mail, а також містить активні посилання на їхні web-сайти.

 Музеї Німеччини
 Баварський національний музей (Мюнхен)
Сайт пропонує довідкову інформацію про музей (час роботи, ціни на квитки). Також є план музею з коротким описом 5 залів на першому поверсі (вишукана культура, музичні інструменти, фарфор та фаянс, мистецтво ХІХ ст. та зал бароко і рококо) та 2 залів на другому (романський період й готика та ренесанс). На цокольному поверсі розміщено експозиції пердметів побуту - меблі та посуд Баварії.

Берлінська галерея
Сьогодні Берлінська галерея має одну з найбільш численних і різноманітних колекцій живопису Європи XIII-XVIII ст. Тут зберігаються полотна таких велетів мистецтва, як Дюрер і Гольбейн, Бальдунг Грін, Шонауер і Кранах. Гордістю берлінської експозиції є зали італійського та нідерландського Відродження.

Державна галерея (Штутгарт)
Музей представляє, в основному, твори мистецтва ХХ ст. Близько 800 творів експонується на постійнодіючих виставках. Щороку музей організовує 7-8 виставок. Сайт висвітлює історію, план роботи, колекції музею, діючі та заплановані виставки, мистецькі освітні програми, які діють в музеї. Діє онлайн магазин.

 Німецький історичний музей (Берлін)
Ключовими поняттями концепції музею та його експозицій є просвітництво та взаєморозуміння. Сайт знайомить відвідувачів з історією створення музею, його колекціями та експозиціями. На сайті діє інтернет-магазин, web-камери. Представлено довідкову інформацію.
Музеї Норвегії
Музей Едварда Мунка (Осло)  
Мистецтво Едварда Мунка - найбільш вагомий внесок Норвегії в загальноєвропейську художню скарбницю. Подібно Чюрленісу в Литві, Піросмані в Грузії, Мунк не тільки став уособленням мистецтва своєї країни, але переступив національні рамки, ставши невід''ємною частиною світового мистецтва.


Музеї Португалії

Національний музей археології (Лісабон)
Сайт знайомить з історією, експозиціями, колекціями музею, пропонує віртуальні тури та виставки. Користувачі сайту можуть також відвідати бібліотеку музею, яка налічує у своїх фондах близько 20 тис. монографій. Представлено освітні програми.

Національний музей сучасного мистецтва (Лісабон)
Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з новинами музею, переглянути анонси запланованих та діючих виставок. Колекції музею складають експонати португальського мистецтва, починаючи з другої половини ХІХ ст. і до нашого часу. Також на сайті розміщено довідкову інформацію, історію музею, освітні програми.

Національна галерея Лондона
http://www.nationalgallery.org.uk
Сайт сучасного живопису. Можна переглянути існуючі колекції в хронологічному порядку. Можливий пошук картин одного художника, або певної епохи, доступний пошук за ключовим словом, можливий збільшений перегляд, зміна масштабу картини. Окрім самої картини на сайті представлена інформація про неї та її автора. Частина інформації перекладена російською мовою.

Колекція Національної галереї Шотландії досить різноманітна: тут можна побачити твори живопису, скульптури різних періодів - від Ренесансу до Постімпресіонізму, що представляють мистецтво багатьох країн Європи.
Особливе місце займають колекції французьких імпресіоністів і шотландських майстрів.

Національна портретна галерея (Лондон)
http://www.npg.org.uk/index.php
Сайт пропонує інформацію про історію музею, колекції, виставки, дослідження. Надається загальна довідкова інформація (час роботи, вартість квитків, сервісні послуги). Освітні програми. Є інтернет-магазин.
Музей сучасного мистецтва (Відень)
На сайті можна переглянути фотографії багатьох експонатів, довідатись про роботу музею, його колекції.
 Музеї Великобританії
 Музеї Великобританії
На сайті розміщено інформацію про поштові адреси і сайти музеїв Великобританії (більше 500 назв). Зручний пошук за алфавітом, ключовим словом, регіоном.
 Британська галерея Тейт (Лондон)
http://www.tate.org.uk/
Національний музей „Британськая галерея Тейт" - це найбільше в світі зібрання англійського живопису. Колекція музею охоплює п''ять століть. В музеї також представлено і сучасне мистецтво. На сайті можна також знайти інформацію про вартість квитків, адресу музею, час роботи, розташування та поради, як добратися до галереї. Є інтернет-магазин.
 Британський музей (Лондон)
Унікальний онлайн-сервіс - компас Британського музею - допоможе розібратися у всьому різноманітті представлених експонатів. На сайті два "компаси" - загальний і для дітей. Використовуючи їх, можна переглянути фотографії експонатів у звичному і збільшеному розмірі.Музеї - духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам'ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. 

Метрополітен (Нью-Йорк, США)
У музеї Метрополітен представлено не тільки американське мистецтво. Тут є колекція староєгипетських пам'ятників, зібрання творів європейського живопису і скульптури. На сайті представлена інформація для відвідувачів, календар виставок, список колекцій, є більше 3,5 тисяч фотографій експонатів, можна відвідати віртуальні виставки. Частина експонатів для онлайн-перегляду надається тільки зареєстрованим користувачам.


На сайті представлена інформація про історію Лувру, список всіх колекцій. Вибираючи вид колекції, користувач одержує фото експоната, короткий його опис та історію створення.  Подано також опис всіх виставок, вказано види екскурсій, плановані екскурсії та ціни на них. Під час віртуальної подорожі можна відвідати вибрані зали музею і оглянути їх з різних сторін.

Сайт Ермітажу є віртуальним музейним комплексом, максимально наближеним до справжнього музею. "Інформація для відвідувачів" крім звичних відомостей (години роботи, ціна квитків) містить плани поверхів музею. Віртуальна екскурсія по Ермітажу надає можливість заглянути на будь-який з поверхів музею, на схемі поверху можна вибрати зал і зайти в нього, переглянути збільшені фотографії експонатів.

Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить з пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.

На web-сторінці представлено історію музею, загальний огляд експозицій та колекцій, комерційні виставки, публікації та проекти. Кращі експонати із колекцій та експозицій музею можна переглянути.

Немає коментарів:

Дописати коментар